o nama

JU Gimnazija Živinice u svom dugogodišnjem postojanju je obrazovala i odgojila velik broj učenika. Mnogi naši učenici su upisivali elitne fakultete koje su uspiješno završili. Postali su uspiješni ljekari, inžinjeri, farmaceuti, stomatolozi kao i istaknuti i uspiješni članovi našeg društva. Naša škola svim učenicima pruža sigurnu i toplu sredinu, srdačan i iskren odnos od strane svih profesora. Produkt uspiješnog rada sa našim učenicima su mnogobrojni zapaženi rezultati i nagrade na svim nivoima takmičenja. Naš cilj je da i dalje obrazujemo uspješne generacije učenika koji će biti spremni da  nastave svoje školovanje na visokoškolskim ustanovama kao i da se izbore sa svim životnim nedaćama.

Dan krunisanja kralja Tvrtka I Kotromanića  26.10.1377.godine, u mjestu Mile kod Visokog, krunisan je prvi bosanski kralj Tvrtko I Kotromanić.  Danas je nizom aktivnosti u našoj školi obilježen ovaj značajan datum iz bosanske historije.

Povodom 30. godišnjice od pogibije narodnog hjeroja Nesiba Malkića, naša škola je uzela učešće u obilježavanju niza prigodnih sadržaja.Na spomen obilježje poginulim borcima Armije BiH danas je položeno cvijeće, te odata počast učenjem fatihe i minutom šutnje.Cvijeće kraj spomen obillježja palih boraca i biste narodnog heroja Nesiba Malkića položili su učenici drugog razreda u pratnji direktorice škole Jasne Srabović i profesorice historije Edine Srabović.